Na ŠAVŠ zavítala delegace z Bentley

Konec minulého týdne se na Škoda Auto VŠ nesl ve znamení britských luxusních automobilů. Na přednášku o možnostech praxe a prezentaci své firmy a jejích modelů sem totiž zavítali pracovníci oddělení nákupu ze severoanglické automobilky Bentley. A skutečně to stálo za to!

Středa podvečer a kolem Vzdělávacího centra Na Karmeli se mihne záblesk xenonových světel. V tu chvíli se v mžiku objeví dvojice v Česku ne zrovna obvyklých automobilů – Bentley Continental GT a Bentley Flying Spur, které sem přijely až z německého Mnichova. Po příjezdu je třeba oba vozy lehce umýt a může se začít s přípravami uvnitř školy. Příjezd do školního atria vypadal komplikovaně, nicméně oba řidiči si s ním poradili výborně. Naleštit, nafotit, nasdílet na instagram či facebook a může se jít domů – pro dnešek je hotovo.

Čtvrtek byl pak dnem, na který jsme se asi všichni těšili nejvíce – na programu totiž byla přednáška nejen pánů z Anglie, ale také několika bývalých studentů naší školy, kteří již mají z Bentley zkušenosti jako praktikanti. Bylo velice zajímavé poslouchat jejich postřehy a připomínky, ale také se dozvědět bližší informace o práci pro jednu z nejprestižnějších automobilek světa i o její modelové řadě. Nicméně to nejhlavnější (nebo spíše nejočekávanější) přišlo teprve po poledni, kdy obě vozidla opět vyjela z prostor školy, aby svezla po okolí Mladé Boleslavi několik šťastlivců, na něž se usmálo štěstí při losu. To byl zcela jistě pro každého z jednadvaceti „vyvolených“ nezapomenutelný zážitek!

Páteční část programu pak patřila jen vážným zájemcům o praxi v Crewe. Pokud jste se nemohli akce Bentley Days 2014 osobně zúčastnit, nevadí. Přinášíme několik fotografií jak z příprav, tak z přednášky samotné.

Václav Volf

IMG_9478 IMG_9461 IMG_9507 IMG_9492 IMG_9340 IMG_9454 IMG_9486 IMG_9488 IMG_9520 IMG_9351 IMG_9443 IMG_9323 IMG_9499

Jan Dvořák

Jan Dvořák

Mladý, perspektivní, sportovně talentovaný co nezkazí žádnou srandu. Motto: Be OBELIX!

xdvorak3@is.savs.cz