Co je to vlastně CouchSurfing?

couchsJak už samotný název napovídá, má to něco společného s gaučem. Rozhodně však není řeč o surfování na gauči, nýbrž o sociální síti, zprostředkovávající prostřednictvím internetu bezplatné ubytování po celém světě. Projekt začal fungovat v roce 2004 a v současné době má téměř 7 milionů uživatelů.

Jak to celé funguje?

couchsurfUživatelé couchsurfingu mají možnost domluvit si ubytování skrze webové stránky. Pro bezpečnost všech uživatelů jsou tyto konverzace archivovány. V profilu můžete uvést své jazykové znalosti, záliby, popis ubytování, nahrát fotografie a samozřejmě vytvořit přátelství mezi jednotlivými členy.

Celý systém je podpořen zpětnou vazbou, tedy pokud Vás někdo ubytuje, vzájemně o sobě vyplníte reference. To pomáhá zvýšit věrohodnost jednotlivých členů, neboť jsou zobrazeny na profilech obou členů. CouchSurfingTopStory

Uživatelé se také mohou nechat ověřit pomocí zaslání příspěvku platební kartou ve výši 19 euro, kde jméno musí souhlasit se jménem na platební kartě, a který je zároveň hlavním zdrojem financování celého projektu. Dalším způsobem verifikace je zaslání dopisu na adresu uvedenou ve Vašem profilu, jež obsahuje kód, který následně zadáte na stránkách projektu.

Nechcete nebo nemáte možnost nabídnout svůj gauč?

To vůbec nevadí! V profilu můžete zaškrtnout i možnost „I want to hang out“, což znamená, že jste ochotni někoho například provést po městě, dát si kávu, nebo zajít do klubu.

Couch-Surfing-Party

Je to bezpečné?

Couchsurfing na svých stránkách nabízí několik základních typů, jak zachovat co nejvyšší bezpečnost, naleznete je zde.

Your safety is important. Take it seriously. We do.

Whether you’re hosting a guest, surfing or hanging out with fellow Couchsurfers, we want you to be safe.

Stále nevěříte, že je to možné? Tak si počkejte na reálný příběh uživatele, který bude publikován příští týden.

Terezka Procházková

Terezka Procházková

Jsem hyperaktivní človíček, posedlá cizími jazyky a sportem. Nebráním se žádné nové výzvě. Ráda cestuji po světě a daří se mi to zatím celkem často. S tím je spojeno i poznávání cizokrajných pokrmů. Zajímá mne problematika multikulturního světa a společnosti. Mám ráda auta, a to stará i nová. Mým mottem je: "Risk je zisk." Jednoduše mi stojí za to riskovat a mít nové a nové zážitky.

terezaproch@gmail.com