Die ganze Tschehische Volk ist eine kleine Simulantenbande

Jako každé pondělí i toto jsme se mohli zúčastnit další mezinárodní večeře. Tento týden se konala česká. Protože bylo pěkné počasí (na dlouhou kalhotu a mikinu akorát), rozhodli jsme se uspořádat grilovačku.

Podávaly se grilované klobásy a maso, žádná velká gastronomie, nicméně si dovolím říct, že naše večere patřila k těm lepším, jakou váhu na tom může mít námi točené pivo zadarmo necháme ovšem být.  Abychom ukázali, že nejsme jen masožravci, přichystali jsme dva saláty- rajčatový a tradiční okurkový. Kombinace nastrouhané okurky a octa hodně lidí nadchla, klidně by mohli jít do české základní školy. Samozřejmě jsme nezapomněli na sladké, to by nebyla česká večeře. Káťa nám upekla dva piškotové koláče se smetanou (jak jinak v české kuchyni), ovocem a želatinou.

Naše kultura byla prezentována se vším všudy, dokonce přišel i nezvaný host v podobě zloděje, který nám ukradl vypůjčenou pípu, prázdný sud, starou sekačku na trávu a ještě starší vysavač. Přeji tomuto jedinci hodně štěstí a doufám, že si ukradené věci pořádně užije.

Příští pondělí nás čeká večeře ruská. Já jsem na svém erasmu zažil ruskou večeři 2x, pokaždé bylo více vodky než jídla. Po první večeři jsem se probudil až za dva dny a z druhé večeře si taky moc nepamatuji.

Takže se určitě máme na co těšit a klíčky od auta raději nechte doma.

Jan Dvořák

Jan Dvořák

Mladý, perspektivní, sportovně talentovaný co nezkazí žádnou srandu. Motto: Be OBELIX!

xdvorak3@is.savs.cz