V loňském roce odvysílala britská stanice History Channel první řadu seriálu Vikings. Po velkém úspěchu této epizody se stanice rozhodla natočit druhou řadu, jejíž první díl byl odvysílán právě dnes 28.2.

vikingovéVikingové popisují dobrodružství Ragnara Lothbroka který se stává největším hrdinou té doby, ztvárněného Travisem Fimmelem. Ragnar se vypravuje se svými vikingskými bojovníky a rodinou do dalekých končin nebojácně s pocitem, že je doprovázen bohy. Seriál určitě není určen pro lehké povahy. Pokud Vám nevadí trocha useknutých hlav a krve, pak Vás tento seriál ponoří do mystických časů Vikingů věřících ve Vallhalu, Ódina, Thora a Freyera. Je datován do doby raného středověku a můžeme v něm vidět chladnokrevné bojovníky s výbornými loděmi.

Hlavními postavami seriálu jsou Ragnar Lothbrok s manželkou a štítonoškou Lagerthou, synem Bjornem a bratrem Rollem, dále pak Jarl Haraldson se svou ženou Siggy, kněz Athelstan a mnozí Vikingští válečníci.

Více o seriálu naleznete zde.

 

Terezka Procházková

Terezka Procházková

Jsem hyperaktivní človíček, posedlá cizími jazyky a sportem. Nebráním se žádné nové výzvě. Ráda cestuji po světě a daří se mi to zatím celkem často. S tím je spojeno i poznávání cizokrajných pokrmů. Zajímá mne problematika multikulturního světa a společnosti. Mám ráda auta, a to stará i nová. Mým mottem je: "Risk je zisk." Jednoduše mi stojí za to riskovat a mít nové a nové zážitky.

terezaproch@gmail.com